Sesja niemowlęca

Uwielbiam zdjęcia niemowlęce. Dzieci są spontaniczne i nieprzewidywalne. I takie też są sesje niemowlęce.

zdjęcia dzieci wrocław fotograf dziecięcy wrocław alek 27

Kiedy sesję najlepiej wykonać?

Staram się je wykonywać nie wcześniej aż maluszek usiądzie. Unikam sesji dzieciaczków od 1miesiąca do ok 5/6 (mniej więcej czas kiedy maluszek już zaczyna próby z siadaniem). Zdjęcia są wtedy ciekawsze, wcześniej pozycje ograniczają się do leżenie na brzuszku (którego zazwyczaj dzieci nie lubią) lub na pleckach (kiedy nie zawsze wyglądają korzystnie). Kiedy Twoje dziecko już siedzi, zaczyna pełzać lub raczkować zdjęcia mają zupełnie inny charakter. Są przede wszystkim zabawą dla maluszka i dla Was. Maluszki w tym wieku stają się bardziej kontaktowe, śmieją się z dziwnych min, odgłosów. Zdjęcia są bardzo emocjonalne. Dlatego zawsze, gdy nie ma powodów do zrobienia sesji wcześniej, namawiam rodziców aby poczekali lub wykonali sesję domową.

Jaka pora dnia jest najlepsza?

Jeśli chodzi o godzinę takiej sesji to tutaj najważniejszy jest maluszek. Wybieramy godziny największej jego aktywności, czas po drzemce, po jedzeniu. Z doświadczenia wiem, że godziny poranne są najbardziej odpowiednie, jednak jeśli Wasza pociecha godziny aktywności i dobrego humoru ma po południu to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesję wykonać później.

fotografia dziecięca zdjęcia dzieci fotografia noworodkowa Wrocław sesja dziecięca noworodkowa Wrocław 14

Ile trwa sesja?

Sesja ze starszym niemowlakiem to zazwyczaj 2h. Zazwyczaj dłuższa sesja męczy maluszka i efekty nie są już tak dobre, a dziecko zniecierpliwione. Dlatego staram zamykać się w tym czasie.

Gdzie wykonywana jest sesja?

Zazwyczaj sesję niemowlęcą wykonuję w swoim domowym studio. Jednak, jeśli chcecie aby sesja odbyła się u Was w domu to nie ma problemu, podobnie jak przy sesji noworodkowej biorę wszystko, co potrzebne ze sobą. Sesję możemy wykonać również w plenrze.

Czy muszę mieć swoje ubranka, akcesoria?

W swojej kolekcji mam sporo ubranek zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Mam również kolorowe tła, koszyki, biżuterię dla młodych dam i wszystko co jest potrzebne do sesji w różnych stylizacjach. Oczywiście nie ma problemu jeśli chcielibyście zrobić zdjęcia w swoich ciuszkach, czy też jeśli macie pomysł na zdjęcia z wykorzystaniem swoich gadżetów.

Warto zabrać ze sobą ulubioną zabawkę maluszka, przytulankę, pieluszkę do przytulania jeśli taką posiada…

fotografia dziecięca noworodkowa niemowlęca Wrocła sesja noworodkowa 12

Co przywieźć na sesję?

Oprócz dobrego humoru tak na prawdę niewiele potrzeba Na pewno jedzenie i picie dla maluszka. Dla starszych dzieci zazwyczaj proponuję wziąć ulubioną przekąskę (czasami przydaje się aby malucha “przekupić”.

Zadzwoń: 601306784

Wyślij wiadomość
EWASULKA@GMAIL.COM
lub skorzystaj z formularza

Wyślij!

Wiadomość wysłana.Wystąpił błąd. Spróbuj jeszcze raz.